Freeze Fresh Tarifleri: Ev Yapımı Müsli

Freeze Fresh Tarifleri: Ev Yapımı Müsli

En doğal ve sağlıklı müsli, her zaman kendi yaptığınızdır. İçine bir de Freeze Dry yöntemiyle kurutulmuş Freeze Fresh meyveleri de eklendi mi tadından yenmez. Katkı maddesiz, doğal ve lezzetli müslinizi ister tek başına isterseniz sütle karıştırarak tüketebilirsiniz. Tek başına tüketildiğinde çıtır çıtır ve sağlıklı bir ara öğün olurken sütle karıştırdığınızda doyurucu ve lezzetli bir öğün olabilir. Kilo yapmaması ve doyurucu olmasıyla dikkat çeken müsli, diyet listelerinin vazgeçilmez seçeneğidir. İçerisindeki malzemelerden dolayı enerji verir.  Bu malzemelerin içerisine Freeze Fresh meyveleri de eklenince enerjiniz tavan yapar. Freeze Fresh ile lezzetli ev yapımı müsli tarifini kolayca yapabilir ve afiyetle yiyebilirsiniz.

 Ev yapımı Müsli Malzemeleri

  • 500 gr yulaf
  • 1 çay bardağı keçiboynuzu pekmezi
  • 1/2 çay bardağı bal
  • 1 çay bardağı badem
  • 1 su bardağı Freeze Fresh istediğiniz meyve veya meyve karışımı

Öneri: Freeze Fresh çilek ve böğürtlen ile güzel bir lezzet yakalayabilirsiniz.

Ev Yapımı Müsli Nasıl Yapılır?

Öncelikle keçiboynuzu pekmezini ve balı karıştırın. Sonrasında bu karışımı küçük bir tencereye alın ve kısık ateşte 5 dakika kadar kaynatın. Bu sırada bademi ve kuru meyveleri iri parçalar halinde kıyın. İri parçalarda olması, meyve ve badem tadının daha yoğun olmasını sağlar. Sonrasında kıydığınız meyve ve bademi, bir kapta yulafla karıştırın. Bu kuru karışımın üzerine kaynattığınız pekmez ve bal karışımını ilave edin. Bütün malzemeleri güzelce karıştırın.

Ev yapımı müsli karışımınızı fırın tepsisine pişirme kağıdı serdikten sonra tepsinin üzerine yayın. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında 20 dakika pişirin. 20 dakika sonunda müsliyi fırından çıkarın ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Tüm bir parça halinde olan ev yapımı müslinizi soğuduktan sonra küçük parçalara bölün. Bu şekilde daha kolay tüketebilir ve saklayabilirsiniz.

Ev yapımı müslinin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız küçük müsli parçalarını cam kavanozlarda ve kavanozların ağzı kapalı bir şekilde muhafaza edin. Böylelikle ister sütle ister tek olarak istediğiniz şekilde ve zamanda afiyetle yiyebilirsiniz.

Bu kolay ve sağlıklı tarifi Freeze Fresh farkıyla hemen deneyebilirsiniz!

2019-04-24T21:28:09+00:00