Freeze Fresh Tarifleri: Kırmızı Meyveli Smoothie

Freeze Fresh Tarifleri: Kırmızı Meyveli Smoothie

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi smoothieler, meyveleri sağlıklı ve tatlı bir atıştırmalığa dönüştürüyor. Bu nedenle sadece yaz günlerinin değil her mevsim,  lezzetli bir atıştırmalık olarak çokça tercih ediliyor. Kırmızı meyveler, yaz meyveleri olduğu için kış aylarında taze kırmızı meyve bulmak zor oluyor. Bu nedenle kuru meyvelerden istediğiniz smoothie tarifini yapabilirsiniz. Freeze Fresh’in sağlıklı ve doğal lezzetleri ile meyvelerin taze halindeki besin değerlerine sahip kırmızı meyveli bu içecek ağızda mükemmel bir tat bırakıyor. Kırmızı meyvelerin lezzetli yapısı dışında yüksek lifli olması da tokluk hissini arttırıyor. Bu da doyurucu etkisi yüksek, sağlıklı bir atıştırmalık oluyor. Hem vücudunuza hem de damak tadınıza hitap eden kırmızı meyveli smoothie tarifimiz ile Freeze Fresh tazeliğini her mevsim hissedebilirsiniz.

Kırmızı Meyveli Smoothie Malzemeleri

  • 1 su bardağı badem sütü
  • 250 gram yoğurt
  • Yarım su bardağı Freeze Fresh vişne
  • Yarım su bardağı Freeze Fresh çilek
  • Yarım su bardağı Freeze Fresh böğürtlen

Kırmızı Meyveli Smoothie Nasıl Yapılır?

Smoothie yapımının en önemli püf noktası meyvelerin çok ince, toz gibi kıyılmış olmasıdır. Bu önemli kıvam detayını Freeze Fresh ile yakalamak çok kolay… Freeze Fresh meyvelerini kolaylıkla toz haline getirebilir ve mükemmel kıvamı yakalayabilirsiniz. Bu kıvamı oluşturmak için blender kullanmanızı öneririz. Blender içerisine Freeze Fresh vişne, çilek ve böğürtleni koyun. Meyveler ince kıyım, toz gibi bir kıvama gelene kadar blenderı çalıştırın. Sonrasında blenderin içine badem sütünü ve yoğurdu da ekleyerek karıştırmaya devam edin. Pürüzsüz kıvama gelene kadar karıştırın.

Hazırladığınız smoothie, yoğun bir kıvamda olduysa ve biraz daha sıvı olmasını istiyorsanız üzerine biraz daha badem sütü ekleyebilirsiniz. Kıvamını kendi damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz. Bütün ayarlamalar yapıldıktan sonra damak tadınıza uygun kıvamda kırmızı meyveli smoothie içilmeye hazır!

İsteğe bağlı olarak üzerine, kullandığınız meyvelerden, çiğ fındık ya da nane yaprakları koyabilirsiniz. Freeze Fresh meyveleri, tek başına atıştırmalık olarak da tüketilebildiği için smoothienizin üzerinde bu meyvelerle hem daha estetik bir görüntü yakalayabilir hem de daha doyurucu hale getirebilirsiniz.

2019-04-24T21:29:34+00:00