Yaz Meyveleri Nelerdir?

Yaz Meyveleri Nelerdir?

Havaların ısınmasıyla birlikte yazın gelişi iyiden iyiye hissediliyor. Deniz, kum, güneş hayallerini gerçekleştirmek artık çok yakın… Tatil zamanı da yaklaştığı için yaz mevsimi deyince, aklımıza hemen tatil gelse de yazın geldiğini duyuran başka bir etken daha var. Bu etken; meyveler ve sebzeler… Yazla birlikte birbirinden leziz ve renkli meyvelere artık daha sık rastlıyoruz. Kırmızılar, yeşiller yazın gelişini bizlere duyuruyor. Peki, yaz meyveleri neler biliyor musunuz? Artık her mevsim bulunabilen seçenekleri olsa da yaz mevsiminde olduğumuzu hissettiren ve sadece yazın taze hallerini bulabildiğimiz meyveler bulunuyor. Bu meyveler eşsiz lezzetleri ile yaz aylarımızı daha da keyifli hale getiriyor. Bu keyfi her zaman yaşayabilmeniz için de Freeze Fresh çıtır meyveleri, her mevsim sizi bekliyor.

Çilek

Yaz mevsimi ile birlikte en çok anılan ve adını sıkça duyduğumuz meyve çilek oluyor. Eşsiz lezzeti sayesinde gönüllere taht kurmuş çilek, besleyici yapısıyla da yaz aylarınıza sağlık katıyor. Hangi meyvede hangi vitamin var yazımızda da belirttiğimiz gibi yapılan araştırmalara göre çileğin, hafızaya iyi geldiği belirtiliyor. Yani, yaz mevsiminin keyfini yaşarken hafızanızı güçlendirmenin yolu çilekten geçiyor.

Vişne

Görünüşü kiraz ile karıştıran ama tadı ile kendini belli eden vişne, yaz mevsiminin lezzetleri arasında yer alıyor. Vişnenin yetişme zamanı Temmuz ve Ağustos ayları olduğu için yazın fazlasıyla bulunuyor. Hem tek başına tüketilebilen hem de tariflerde kullanılabilen bu meyve hafif ekşi olan tadı ile dikkat çekiyor. Bu ekşi tadın altında yatan antioksidan özelliği sayesinde yazın güneş ve deniz ikilisinden yıpranan cildin onarılmasına yardımcı oluyor.

Böğürtlen

Yazla birlikte sıkça rastlamaya başladığımız bir diğer meyve de böğürtlen oluyor. Tadıyla ve görüntüsüyle adeta yazın eşlikçisi olduğunu belli eden bu meyve, faydalarıyla da oldukça dikkat çekiyor. C ve K vitamini deposu böğürtlen, hem içinizi ferahlatıyor hem de vitamin ihtiyacınızı karşılıyor. Geriye size sadece yazın keyfini çıkarmak kalıyor.

Yazın gelişi ile tazelerini bulabileceğiniz bu meyvelerin, çıtır halleri de bizden oluyor. Hem taze hem de çıtır hallerini kullanarak yapabileceğiniz eşsiz tarifler de sıcak yaz günlerini daha keyifli hale getiriyor. Dondurma, smoothie gibi içinizi ferahlatacak tarifler için tazelerinin yanında kuru halleri de ekstra lezzet katıyor.

 

2019-05-29T21:04:38+00:00