Kuru Meyveleri Çocuklara Sevdirecek Freeze Fresh Tarifleri

Kuru Meyveleri Çocuklara Sevdirecek Freeze Fresh Tarifleri

Çocuklarımız yemek konusunda biraz seçici olabilir. Özellikle bazı meyve ve sebzeleri yemeyi tercih etmeyebilirler. Onların her meyveden ve sebzeden alması gereken besinler farklıdır ve bu besinleri almaları gerekir. Tabii yemeyi istemedikleri meyve ve sebzeleri onlara sevdirmek için farklı tarifler denememiz gerekebilir. Taze meyve ve sebzeleri sevmeyen çocuklarınız kuru meyveleri de yemiyor olabilir. Ancak taze meyveler kadar vitamin ve mineral deposu olan kuru meyveleri çocuklarımızın beslenme rutinine eklemeliyiz. Kuru meyveler yüksek lif içerdiği için çocuklarımızın sağlığına iyi gelirler. Tabii bunu yemek konusunda seçici olan çocuklarımıza anlatmak da biraz zorlanabiliriz. Eğer çocuklarımız kuru meyveleri yemeyi sevmiyorlarsa, onlara Freeze Fresh ürünleriyle farklı tarifler hazırlayarak kuru meyveleri sevdirebilirsiniz. Gelin hep birlikte bu tarifleri inceleyelim.

Elmalı Kek

Kekinizin hamurunu hazırlamaya başlamadan önce fırınınızı 180 dereceye getirip ısınması için bırakın. Bu sırada Freeze Fresh çıtır elmaları ılık bir suya koyup yumuşamaları için bekletin. Bu sayede elmalar çocuklarınızın sevebileceği bir kıvama geliyor. 3 yumurta ve 1 buçuk su bardağı şekeri geniş bir kaba koyun. Şeker eriyip harç köpüklü bir kıvama gelene kadar çırpın. Sonra 1 su bardağı sütü bu karışıma ekleyip tekrar çırpın. Bu sırada kek kalıbına yarım su bardağı margarini eritip yağı harca dökün. Tercihen yarım su bardağı zeytinyağını da karışıma ekleyebilirsiniz. Kalıbınızı unlayıp hamurunuzu dökmeye hazır hale getirdikten sonra harca 3 su bardağı sun, 1 paket vanilya ve 1 paket kabartma tozu ekleyin. Karışımı harcın kabarıklığını indirmeden yavaş yavaş karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra suda beklettiğiniz Freeze Fresh çıtır elmaları doğrayıp karışınıza ekleyin. Eğer isterseniz harca biraz da ceviz katarak çocuğunuzun daha da sevebileceği bir hale getirebilirsiniz. Harcı kek kalıbınıza döküp önceden ısıttığınız fırına verin ve 45 dakika boyunca pişirin. Çocuğunuza servis ederken yanında bir bardak sütü de unutmayın.

Çıtır Çilekli Beyaz Çikolata

Bu tarifi marketten hazır satın alacağınız beyaz çikolatayı benmari usulü eriterek de yapabilirsiniz ancak evde beyaz çikolata hazırlayarak daha da sağlıklı bir atıştırmalık elde edebilirsiniz. Evde beyaz çikolata yapmak için kakao yağına ihtiyacınız var. Aktarlardan satın alabileceğiniz 200 gram kakao yağını benmari usulü eritmeniz gerekiyor. İsterseniz bütün halindeyken eritebilirsiniz ancak bu biraz uzun sürecektir. Bu yüzden kakao yağını küçük parçalar halinde doğrayıp öyle eritebilirsiniz. Kakao yağımız eriyince 75 gram yani 1 su bardağından yaklaşık 2 parmak eksik pudra şekerini ve 40 gram yani 4 yemek kaşığı süt tozunu ekleyin. Karışım pürüzsüz bir kıvama gelene kadar benmari üzerinde tutmaya devam edin. 1-2 dakika bekledikten sonra hazırladığınız beyaz çikolataya Freeze Fresh çıtır çilekler ekleyin ve sonra karışımınızı çocuklarınızın seveceği kaplara eşit olarak dağıtın. Kalıbınızı buzdolabına koyup çikolatanızı 2 saat boyunca dondurun.

 

2019-09-25T20:25:01+00:00