Freeze Fresh Tarifleri: Çilekli Detoks Suyu

Freeze Fresh Tarifleri: Çilekli Detoks Suyu

Su içmek, tek başına bile vücudumuz için büyük önem taşıyan bir eylem. Su içerek vücudumuzdaki zararlı toksinlerin atılmasına fayda sağlayabiliriz. Doktorlar ve sağlıklı beslenme uzmanları bu konuda hem fikirler. Vücudumuzun temizlenmesine ve metabolizmamızın doğru çalışmasına büyük katkıları olan suyun günlük miktarıyla ilgili hep farklı bir ölçü verilebilir ama bu konuda bilmeniz gereken en önemli şey, oldukça çok fazla su içmeniz gerekliliği. Herkesin ihtiyaç duyduğu su oranı, birçok şeye göre değişebilir. Günde içinde harcadığınız enerji, düzenli kullanmanız gereken ilaçlar, mevsim ve iklim değişiklikleri günlük su miktarını değiştiren etmenlerdir. Tabii bir de su içmeyi sevip sevmemeniz de bu miktarı etkiler. İşte bu noktada devreye, detoks suları giriyor.

Detoks suyu nedir?

Detoks suyu tabirini ilk duyduğunuzda belki de karmaşık bir şey olduğunu düşündünüz ancak detoks suyu hazırlamak çok basit bir işlemdir. Suyun tadını güzelleştirmek için doğranmış ya da dilimlenmiş sebzeler kullanarak detoks suyu hazırlamış olursunuz. Gün içindeki yoğunluktan su içmek dahi aklına gelmeyen kişiler ve su içmekten pek de hoşnut olmayanlar için güzel bir yöntem olan detoks suları, kilo vermeye ve toksinlerden arınmaya yardımcı oluyor.

Şimdi gelelim çilekli detoks suyu tarifimize…

Çilekli detoks suyu malzemeleri

1 paket Freeze Fresh Çıtır Çilek

1 litre su

1 demet nane

1 dilim limon

Çilekli detoks suyu yapılışı

Çilekli detoks suyu yapmak aslında çok basit olsa da bu tarifi biraz farklılaştırmaya ne dersiniz? O zaman öncelikle buzlarımızı Freeze Fresh çıtır çilekli hale getirelim. Buz kalıplarınızın her birinin içine 1 tane çıtır çilek yerleştirin ve üzerine su koyarak donmaya bırakın. Çıtır çilekli buzlar, sıcak yaz günlerini ferahlatacak.

Sıra geldi detoks suyuna… Bu tarifi normal suyla hazırlamak yerine alkali suyla ya da mineralli suyla da hazırlamayı tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize ve tercihlerinize kalmış bir durum. Normal suyla hazırlamak için Freeze Fresh çıtır çileklerinizi sürahinizin içine koyun. Tercih ettiğiniz miktarda nane eklemeyi unutmayın. Üstüne suyu ekleyip buzdolabında soğumaya bırakın. İçeceğiniz zaman bir dilim limonu ve hazırladığınız çıtır çilekli buzları ekleyin.

Afiyet olsun!

2019-09-25T20:26:05+00:00