Kuru Meyveli Müsli Tarifi

Kuru Meyveli Müsli Tarifi

Müsli, ham yulaf ezmesi ve birbirinden farklı kahvaltılık malzemelerden oluşan lif ve protein açısından oldukça zengin bir öğün seçeneği olarak ifade edebiliriz. Yulaf, meyve, kuruyemiş, buğday gevreği gibi malzemelerden elde edilen müsli birden fazla kombinasyon ile hazırlanıp tüketilebilmektedir. Özellikle son zamanlarda sağlıklı beslenmek isteyen bireylerin sık sık tercih ettiği bir kahvaltı seçeneği olan müsli, lezzetli yapısı ile de tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.Bu yazımızda da sizlerle kuru meyveli müsli tarifini paylaşacağız. Bunun yanı sıra müslinin çeşitli vitaminler, magnezyum ve demir açısından zengin olduğunu da rahatlıkla ifade edebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra müsli meyve suyu, yoğurt ve süt gibi gıdalar ile karıştırılarak tüketilebilmektedir. Peki, müslinin insan sağlığına sağladığı faydalar nelerdir?

Müslinin Faydaları

Müslinin sağladığı pek çok fayda olduğundan bahsedebilmek mümkündür. Peki, bu faydalar nelerdir?

Müslinin en önemli faydası, diğer kahvaltılık gevreklerden çok daha sağlıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Diğer gevrekler gibi şeker içeren tahılları içeriğinde barındırmaz. Üstelik içeriğinde şeker olmamasına rağmen oldukça lezzetlidir. Müslinin kişilere sağladığı bir diğer fayda ise yüksek oranda lif ve tahıl içeriyor olmasıdır. Liflerin ve tahıllarında insan vücudu için çok önemli olduğunu da belirtmekte fayda vardır. Son olarak müslinin oldukça pratik bir şekilde hazırlanarak hızlı bir şekilde tüketilebildiğini de rahatlıkla ifade edebiliriz. Eğer siz de söz konusu faydalardan yararlanmak istiyorsanız aşağıda sizler için hazırladığımız müsli tarifini inceleyerek kendiniz için müsli hazırlayabilirsiniz.

Kuru Meyveli Müsli

Bir çay bardağı yulaf ezmesi ile bir su bardağı sütü tavaya dökerek tavada kaynayıncaya kadar pişirin. Pişen karışım kaynadıktan sonra ocağın altını kısarak 3-4 dakika boyunca karıştırın. 3-4 dakikalık karıştırmadan sonra ise yulafı kâseye dolduralım. Kasedeki yulafın üzerine küçük elma dilimleri ekleyebilirsiniz. Elmaların yanı sıra kayısıları da küçük küçük. Dilimleyerek yulafın üzerine serpiştirebilirsiniz. En son aşamada bu harika lezzeti taçlandırmak adına tarçın kullanabilir ve müslinizi servis edebilirsiniz.

Besin değeri açısından ciddi derecede yüksek ve tat olarak efsane bir meyveli müsli ile ara öğünlerinizi şenlendirebilir veya sevdiklerinize harika bir lezzet şöleni sunabilirsiniz.

 

Freeze Fresh meyveleri ile hazırlayabileceğiniz kuru meyveli ekmek tarifimizi deneyin.

 

2020-03-09T18:06:32+00:00