C Vitamini Kaynağı: Elma

C Vitamini Kaynağı: Elma

Günlük yaşamda tükettiğimiz pek çok besinin sağlığımıza faydalı olduğunu bilsek de hangi anlamda etkileri olduğunu bazen tam anlamıyla kavrayamayabiliyoruz. Bu anlamda elma miktarca bol bol tüketilen ama faydaları konusunda çok geniş bir bilgiye sahip olunmayan bir C vitamini kaynağıdır. Özellikle küçük yaştaki çocukların çok sevdiği elmayı yetişkinlerin de tüketmesi yaşamsal fonksiyonların sağlıklı bir şekilde yerine gelmesi kolaylaşır. Peki, genç yaşlı hemen herkesin tüketmekten keyif aldığı bir C vitamini kaynağı olarak elma bize nasıl faydalar sağlıyor?

Elmanın Faydaları

  • Elma fazla kilolarından dolayı hayatı diyet ve spor yapmakla geçen bireylerin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Zayıflamak için çok ideal bir besin olan elma düşük kalorili ama bir o kadar da doyurucu olmasından dolayı kesinlikle tüketilmelidir.
  • Öğle yemeklerinden önce bir dilim elmanın ne faydası olur ki? diye düşünmeyin. Öğle yemeği öncesinde bir dilim elma bağırsaklarınızdaki bakteri oluşumunu engellerken kabızlık gibi sorunlardan da uzaklaşmanızı sağlar.
  • C vitamini konusunda daha önce de ifade ettiğimiz gibi bir depo olan elmanın bağışıklık sisteminizi güçlendireceği ve sizi her türlü hastalıktan koruyacağını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
  • Yemeklerden sonra ufak da olsa bir elma diliminin dişlerinizi temizleyeceği ve ağız sağlığınızı koruyacağını ifade edebiliriz.
  • Elmanın antioksidan özelliğini bilmeyen neredeyse yoktur. Antioksidan olması yönüyle yapacağınız detokslarda elmayı mutlaka kullanmalı ve vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmalısınız.

Elmayı Nasıl Tüketmelisiniz?

Elma yapı olarak sert bir meyvedir. Bu nedenle küçük yaştaki çocukların elmayı ısırarak yemesi biraz zor olur. Küçük çocuklarınızın elmadan maksimum oranda faydalanabilmeleri adına elma suyu şeklinde sunabilir veya Freeze Fresh Dilim Elma ile çocuklarınızı besleyebilirsiniz.

Çocuklar kadar büyükler için de elmanın tüketilmesi şarttır. Bu anlamda bireylerin elmayı tüm halde ısırmak yerine dilimleyerek tüketmesi daha sağlıklı olacaktır. Zira ısırarak tüketildiğinde diş ve çene yapınıza zarar verebilecek olan elma istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir. Doğal tarım ile üretildikten sonra dondurularak kurutulan Freeze Fresh Dilim Elma hiçbir besin değerini kaybetmez bu sayede sağlıklı ve temiz meyvelere ulaşmanıza yarımcı olur.

2020-03-09T17:58:26+00:00