Çocuklarımız Neden Kuru Meyve Yemeli?

Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi ve geleceğin sağlıklı büyükleri olarak yaşamlarına devam etmesi oldukça önemlidir. Ancak günümüzde çocukların sağlıklı besinler yerine fast food, cips, gazlı içecek gibi sağlığa zararlı besinleri tüketmeleri ilerleyen süreçte ciddi hastalıklar yaşamalarına neden olabilmektedir. Bu anlamda çocuklarımızın sağlıklı besinler tüketmesi için ebeveynler olarak gerekli çabayı göstermelisiniz.Çocuklarınızın sağlıklı birer birey olmalarında aktif rol oynayacak besinlerin başında kuru meyve gelir. Peki, kuru meyveler çocuklar tarafından tüketildiğinde ne gibi değişimler ortaya çıkar?

Kuru Meyve Tüketiminin Faydaları

Kuru meyveler; pek çok birey tarafından taze meyvelere nazaran herhangi bir farkı olmayan besinler olarak görülse de kuru meyvelerin daha sağlıklı ve faydalı olduğunu vurgulamak gerekir. Özellikle birer lif kaynağı olmaları noktasında kuru meyvelerin çocuklar tarafından tüketilmesi gerekir. Böylelikle sindirim konusunda çocuklarınızın problem yaşamadan büyüyüp gelişmesi sağlanır. Kuru meyvelerin faydalarından bir tanesi de antioksidan özelliği taşıyor olmalarıdır. Çocuklarınızın çeşitli nedenlerle toksitlenen vücutlarını kuru meyvelerle temizleyebilirsiniz.

Kuru meyveler şeker açısından ciddi birer besin kaynağıdır. Çocukların da şeker konusunda çok istekli oldukları bilindiğinden çikolata ve diğer şeker kaynakları yerine çocuklarınıza kuru meyveleri sunarak sağlıklı bir şekilde şeker isteklerini karşılayabilirsiniz.

Kuru Meyve Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kuru meyve tüketirken bir başka dikkat etmemiz gereken noktalardan birisi de doğal olmasıdır. Doğal olmayan kuru meyveler GDO içerebilir ve kurutma aşamasında ise rafine şeker kullanılmış olabilir.

Dikkat etmemiz gereken bir diğer etmen ise kuru meyvelerde gram başına düşen kalori miktarı normal meyvelere göre biraz fala olmasıdır. Meyveler kurutulurken su oranları azalır ve meyvenin hacmi küçülür. Bu durum fruktoz oranının artmasına sebep olur. Aslında bu durumda yetişkinlerin hem kendileri hem de çocukarı için bu duruma dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kuru meyvelerin aşırı tüketiminin diş çürükleri gibi ağız sağlığı sorunlarına neden olacağı herkesçe bilinen bir gerçektir. Bu anlamda anne ve babaların diş çürüklerine yol açacak kuru meyve tüketiminin önüne geçebilmeleri adına kuru meyvelerin tüketiminden sonra ağzın suyla çalkalanmasına dikkat etmelisiniz. Biraz daha büyük yaştaki çocuklarınızın ise dişlerini fırçalama yöntemini deneyerek kuru meyve tüketimi kaynaklı çürüklerin önüne geçebileceğinizi unutmamalısınız.

Freeze Dry Teknolojisi’nin farkı nedir?

Mevsiminde toplanan meyvleri katkı maddesi kullanmadan önce donduruyoruz, sonra Freeze Dry Teknolojisi ile kurutarak içerisindeki besin değerlerini, aromasını, kokusunu, hacmini, minerallerini korumasını sağlıyoruz.

Diğer Blog Yazıları
Sonraki Yazı

  Teklif Al
  İşletmenize yönelik özel üretim talepleriniz varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm detaylara birlikte karar verdiğimiz üretim süreci ile ürünlerinize hem değer hem de lezzet katabilirsiniz.

  Ürün Seçiniz :

  Ürün Önizleme
  Ürün Kategorisi
  :

  Alt Kategori
  :

  Ürün Adedi
  :

  Ürün
  :

  Kalibre
  :

  Gramaj
  :  [cf7ic]

  TEKLİF AL
  footer-banner