Hakkımızda

Hakkımızda

BİR ERMENEK HİKAYESİ

1965 yılında Ermenek’te toptan bakkaliye ve yöresel helva satışıyla yola çıkan Muzaffer Polat Grup; zamanla madencilik, turizm, gıda, ambalaj ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermeye başladı, memleketimizin topraklarında memleketimizin çiftçisiyle, emekle büyüdü.

Gücünü gelecek hayallerinden alan Muzaffer Polat Grup’un yıllar geçtikçe tecrübesi ve işine olan bağlılığı katlandı. Bünyesine Pol’s çatı markasını da katarak benzersiz ürünleriyle yeniliğin öncüsü oldu ve olmaya da devam edecek.

GELENEKTEN
              GELECEĞE

Ermenek bölgesinin pazara olan uzaklığı yıllardır çiftçilerin ürünlerini değerlendirememesine neden olurken zaten az olan tarım faaliyetlerini de bitme noktasına getirip bölgedeki işsizliği giderek arttırmıştı.

Ancak gücünü büyüdüğü topraklardan alan Muzaffer Polat Grup, en büyük amacını yöre halkını kalkındırmak olarak belirledi ve Pol’s markasını bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattı.

Yörenin doğal zenginliklerinden ilham alarak ürünler üretmek için Türkiye’nin Freeze-Dry teknolojisine sahip sayılı fabrikalarından birini kurdu. Geleceği hayal edip sağlıklı ürünler geliştirirken aynı zamanda sürdürülebilir bir ekosistemle Pol’s çatısı altında kurulan Freeze Fresh ve Helvart fabrikaları ile üretime başladı.

Dondurularak kurutulan ve %97 oranında besin değeri korunmuş meyveleriyle sağlıklı atıştırmalık Freeze Fresh markasını yarattı. Geleneği gelecekle buluşturan anlayışla Ermenek’e özgü helva, doğal meyvelerle tatlandırılıp Helvart markası adı altında tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtıldı.

Üretim

YILLIK
7.500 ton
KAPASİTELİ

 

YILLIK
4.000 m2’lik
KAPALI TESİSLER

 

Tarladan Sofraya;
              GÜVENİLİR GIDA ZİNCİRİ

Pol’s, Anadolu’nun verimli topraklarından beslenirken; sözleşmeli ekim dikim yöntemleri ve çiftçilere verdiği zirai eğitimlerle doğallığı tarladan toplayıp, sofraları süsleyen lezzetlere dönüştürüyor. 

Meyveyi, sebzeyi hatta pekmezi ve tahini kendisi üreten, fabrikalarında doğallığı, sağlığı ve kaliteyi her şeyin üzerinde tutarken çalışanlarını aile gibi görüp, yöre için başlattığı bu kalkınma atılımını onlarla birlikte gerçekleştiriyor. Çoğunluğu kadın olan çalışanlarıyla Anadolu’yu yine kadınların ellerine teslim ediyor.

Pol’s, fidanlarımızı ve toprağımızı koruyarak ürün yelpazesini her geçen gün büyütmeye devam ediyor. Üretilen ürünleri, üretimden sofraya kadar her aşamada güvenilir bir gıda zinciri sistemi ile sunuyor.

Doğal meyvelerin en tatlı halini sunan Pol’s, serüvene tarladan başlıyor, yetiştirme sürecine çiftçiye verdiği eğitimlerle ve desteklerle devam ediyor.

Tatlandırma yöntemi olarak pekmezi kullanmanın dışında diğer ham maddelerde de yüksek kalite standartlarından asla ödün vermiyor. Ürünlerini, kaliteli hammadde ve üretim tesislerindeki yüksek teknoloji ve deneyimli Ar-Ge uzmanları tarafından geliştirilen çok özel tariflerle üretiyor. Aldığı belgeler ve sertifikalar ile her zaman standartlarını yükseltmeye devam ediyor.

BİZİ GELECEĞE
       TAŞIYAN NOKTALAR

Sürdürülebilir bir ekosistemde sağlıklı ve doğal ürünlerimizi mevsiminde üretiyoruz.
Üretim için eşsiz bir teknoloji kullanıyoruz; Türkiye’nin Freeze-Dry teknolojisine sahip sayılı fabrikalarından bir tanesiyiz.
Bölgedeki küçük ölçekli yerel çiftçilerin ürünlerini pazara ulaştırıyor, bölgenin kalkınmasına destek oluyoruz.
Yerel işgücünü ve yerel kaynakları kullanıyoruz.

Çoğunluğu kadın olan çalışanlarımız ve ailelerini destekliyoruz.

Vizyon

Sürekli gelişen üretim teknolojilerinin sunduğu imkanları köklerimizden aldığımız güçle birleştirerek, tarım alanındaki üretim şekillerini en sağlıklı yöntemlerle geliştirmek ve gıda sanayisinin geleceğini inşa etmek.

Misyon

Ülkemizin ve dünyanın sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak, tüketicilerimize tarladan sofraya en sağlıklı ürünleri sunmak, şirket kültürümüz ve değerlerimizle sektördeki payımızı büyütmek.


Yeni Nesil Gelecek

Geleceğe ulaşmak için, geleneklerimizin günümüz dünyasına uyarlanıp sürdürülebilir olması gerekir. Bu nedenle, her fırsatta doğaya saygımızı ifade ediyor ve bu derin saygıyı ürünlerimiz aracılığıyla tüketicimizle paylaşıyoruz.Teknolojinin bizi doğadan koparmasına izin vermek yerine, bizi doğa ile yeniden buluşturmasını amaçlıyoruz. Bir yandan geçmişimizden öğrenirken, bir yandan doğadan aldığımız ilhamla kendimizi yeniliyor ve geliştiriyoruz.

Pol’s olarak biz buna inanıyor, iyi bir gelecek için bu yolda ilerliyoruz.